Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

Większość z nas nie wyobraża już sobie życia codziennego bez smartfona. Używamy ich do pracy, przeglądania portali internetowych i społecznościowych, komunikacji z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, a także do realizacji płatności czy znalezienia odpowiedniej drogi do celu. Wykorzystanie smartfonu jest jak wszyscy doskonale wiemy bardzo szerokie. Często zakup telefonu okazuje się być dużym wyzwaniem, do którego należy się dobrze przygotować i wiedzieć na co warto zwrócić uwagę, tak aby urządzenie, z którego będziemy korzystać codziennie kilka-kilkanaście razy nas nie zawodziło i nie irytowało. Stale zmieniająca się technologia wcale nie ułatwia nam zadania, gdy widzimy, że na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej modeli o różnych specyfikacjach, które będą odpowiednie dla różnych grup klientów. Więc co należy wziąć pod uwagę gdy kupujemy nowy telefon? Oto kilka podstawowych kryteriów.

System operacyjny

To kwestia zasadnicza, która rozróżnia smartfony na rynku, chociaż tak naprawdę mamy do czynienia z rywalizacją dwóch głównych rywali na ten moment: Androida obecnego w większości smartfonów oraz iOSa, który jest dostępny na telefonach Apple. Niezależnie który system operacyjny z tego duetu wybierzemy, możemy być pewni, ze otrzymamy bogaty wybór dostępnych aplikacji oraz stale uaktualniane oprogramowanie, które jest dostosowywane do potrzeb dzisiejszych konsumentów i ich potrzeb, które zmieniają się wraz z pojawianiem się nowych rozwiązań. Konkurencja między dwoma gigantami jest na tyle duża, że należy przyznać, że w codziennym użytkowaniu nie odczujemy wielkich różnić pod względem technicznych parametrów. Warto jednak decydować się na telefony, które początkowo mają w miarę nową wersję oprogramowania, która można aktualizować. Niektóre starsze modele nie mogą być zaktualizowane  od pewnej wersji, dlatego że ich możliwości techniczne nie byłyby w stanie obsługiwać nowszych rozwiązań. Podsumowując, nieważne który system, ważne jednak, żeby był w miarę nowy.

Wytrzymałość baterii

To kwestia zasadnicza, od której zależy bardziej lub mniej komfortowe korzystanie z telefonu. Wszyscy byliśmy w tej sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z telefonu, lecz właśnie padła bateria, a powerbanka akurat nie wzięliśmy ze sobą. Wybierając nowy smartfon, należy zwrócić uwagę na pojemność baterii- im większa, tym dłużej można z niego korzystać bez konieczności ładowania. Aktualnie, dostępne smartfony mają pojemność od 2500-5000 mAh. Tak, aby móc korzystać ze smartfona cały dzień, należy wybierać baterie z pojemnością powyżej 3500 mAh. Jednak pamiętajmy, że zużycie baterii zależy w dużej mierze od podzespołów smartfonu.

Aparat fotograficzny

W dzisiejszych smartfonach mamy dwa aparaty fotograficzne: z przodu i tyłu. Przedni zazwyczaj jest trochę słabszy, ma mniejszą rozdzielczość, która powinna być z przedziału 6-9 megapikseli, tak aby spełnić nasze oczekiwania co do dobrej jakości popularnego selfie.. Za to tylni ma lepsze parametry, które pozwalają nam na uchwycenie ważnych momentów. On powinien mieć powyżej 15 megapikseli, chociaż w przystępnych cenach można kupić nawet takie, które maja powyżej 20 megapikseli.

Pamięć wewnętrzna i pamięć RAM

Pierwsza kwestia: większość smartfonów ma opcję poszerzania pamięci wewnętrznej o kartę pamięci, więc jeśli będziesz czuł, że nie starcza Ci miejsca na zdjęcia, pliki czy gry, zawsze możesz ją poszerzyć, bo na przykład 16GB może okazać się niewystarczające.  Z kolei pamięć RAM gra bardzo dużą rolę w smartfonie, bo to ona odpowiada za prędkość z jaką pracuje smartfon. Jeśli zależy ci na sprawnym korzystaniu z telefonu, szybkim wczytywaniu się stron i aplikacji oraz działaniu wielu aplikacji w tle, wybierz smartfon, który będzie miał przynajmniej 2GB pamięci RAM.

Dla osób szukających nowego smartfona proponuję odwiedzić stronę internetową Groupona  https://www.groupon.pl/kody-rabatowe/sklepy/saturn.pl który oferuje atrakcyjne kody zniżkowe i promocje na zakup telefonów w sklepie internetowym Saturn.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *