Co słychać u najważniejszych graczy z sektora Big Tech w 2017 roku?

Branża technologiczna jest stale rozwijającym się sektorem, która wymaga od obecnych w niej graczy stałego rozwoju, trzymania ręki na pulsie, tak aby nadążyć za stale zmieniającymi się trendami oraz tworzyć potrzeby klientów za pomocą innowacji. Co roku wypuszczane na rynek są nowe urządzenia, gadżety i oprogramowania zmieniające oblicze rynku, co sprawia, że każdy rok jest ekscytujący i warty śledzenia. A kto tak naprawdę stoi za tymi innowacjami? Firmy technologiczne zarówno małe, jak i potęgi technologiczne, które każdego roku projektują, tworzą i wypuszczają nowe gadżety. Na pewno warto wiedzieć co słuchać u gigantów, dlatego przyjrzymy się trzem innowacyjnym firmom technologicznym, które ustalają tempo rozwoju w 2017 roku.

Samsung

Koreańskie gigant technologiczny Samsung dobrze sobie radzi, aby odzyskać pozycję w 2017 r. po wybuchowych problemach z Samsung Galaxy Note 8 w 2016 r. Fakt, że niektóre z tych telefonów rzeczywiście stawały w płomieniach, miało wpływ na ich reputację i wartość rynkową. Pomimo problemów napotkanych w poprzednim roku, Samsung wykonał zwrot o 180-stopniowy i wszystkich wprawił w ogromne wrażenie po wypuszczeniu na rynek świeżutkiego modelu Samsung Galaxy S8. Ten elegancki telefon szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych smartfonów w 2017 roku, a Koreańczycy przekonali swoich fanów, których zniechęcili do siebie w poprzednim roku.

Apple

Nigdy nie jest zaskoczeniem, jeśli chodzi o Apple, że co roku oferują klientom coś nowego i ekscytującego, a rok  2017 nie jest tutaj wyjątkiem. Wielu entuzjastów Apple starało się przewidzieć, czym jabłko naskoczy nas w tym roku. Już wiemy, że jedną z innowacji wprowadzonych wkrótce na rynek  będzie nowy iPad pod nazwą iPad 9.7in. Premiera uwielbianego na całym świecie gadżetu spowoduje, że znowu polecimy do sklepów, aby nabyć najnowszy model urządzenia, który będzie oferować zarówno lepszą żywotność baterii, jak i lepszą wydajność w porównaniu do poprzednich modeli.

Warto zauważyć, że wspomniany już o Samsung i  Apple toczą zaciętą batalię prawną w procesie dotyczącym podobieństw w projektach elementów  smartfonów i tabletów. To znaczy, że prominentne kancelarie prawnicze oraz organy regulacyjne, takie jak Goodwin i IPRPC, prawdopodobnie zostaną wynajęte przez obu gigantów technologicznych.

Microsoft

Oczywiście nie mielibyśmy listy wielkich firm technologicznych bez wzmianki o Microsoft, liderze w dziedzinie technologii oprogramowań komputerowych. Microsoft ma tendencję do wprowadzania nowych produktów i ciekawych osiągnięć w dziedzinie gier i komputerów każdego roku i trzeba przyznać, że w 2017 roku zdecydowanie ma wiele rzeczy do zaoferowania.

Tutaj należy wspomnieć o nowym laptopie typu Surface, który jest wyposażony w z nową wersją systemu Windows 10 o nazwie Windows 10S. Ta mniejsza i najwyraźniej bardziej wydajna itercja systemu Windows 10 jest zgodna z Chromebookami i ich oprogramowaniem w dziedzinie notebooków / laptopów. Jedynym minusem tego systemu operacyjnego jest to, że może on instalować aplikacje bezpośrednio z magazynu Windows, a to może być niedogodnością dla wielu osób. Tak czy inaczej, Google ma teraz groźnego konkurenta u boku, którego należy bacznie obserwować. Możliwe, ze hegemonia Google wkrótce końca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *